HEPATİT TAHLİLİ SONUÇLARI

Not : Bu sayfadaki bilgiler genel kültür amaçlıdır. Tedavide kullanılmamalıdır. Bilgilerde ve değerlerde yazım hatası sonucu oluşabilecek bir yanlıştan sitemiz sorumlu değildir. En doğru bilgi için profesyonel hekimlere danışınız.

Hepatit Tahlilleri

Hepatit Paneli ( Eliza )
HBsAg:
HBV  hepatit B teşhisinde kullanılır. HBsAg altı aydan fazla bulunuyorsa karaciğer rahatsızlığı veya kronik taşıyıcı durumları görülebilir.

Anti-HBs:
HBV’ ye karşı bağışıklık tespiti için kullanılır.

Anti-HAV IgM:
Akut HAV teşhisinde kullalır. 15–45 günlük bir sürede semptomlar görülür. Sonra kanda görülür ve normalde 3–6 ay pozitif olarak kalır.

Anti-HAV Total:
Hepatit A’ya karşı bağışıklık değerlendirilmesinde kullanılır.

HBeAg:
HBV enfeksiyonunun erken devrelerinde çıkar. Takip için kullanılır.

Anti-HBe:
HBeAg kaybolunca görülür. Anti-HBe pozitif ise kronik taşıyıcılarda karaciğer histolojileri ile karaciğer fonksiyon testleri normal olarak çıkmaktadır.

Anti-HIV:
Aids teşhisinde kullanılır.

Anti-HCV:
HCV enfeksiyonunun son evresinde rastlanır. Anti-HCV’nin bulunması bağışıklık sağlamaz.

 

“HEPATİT TAHLİLİ SONUÇLARI” üzerine 4 yorum

  1. ben dna testi ve yaptırdım sonuçlarımın nasıl olduğunu öğrenmek istiyorum

  2. Fatma Hanım merhabalar,

    DNA testi kısaltmaları sitemiz içeriğinde bulunmamakla beraber, [email protected] adresine gönderebilirseniz ulaşabildiğimiz bilgileri sizinle paylaşabiliriz.

    Saygılarımızla

  3. Hbsag 2,15 pozitif çıktı fakat diğer yapılan testler anti hbc Igg 0.21 negatif hbeag 0.38 negatif anti hbe 1.8 negatif bu ne anlama geliyor

  4. Strona www przeznaczony okazuje się być sferze odpowiednich inwestycji. Tak jak kredytowych w postaci lokat, jak i również odrębnych. Aktualne porównania pieniężne, które są w stanie pomóc Klientkom przy dobraniu opłacalnego kredytu mieszkaniowego będą opracowywane poprzez profesjonalistów zajmującymi się od wielu lat finansami. Najnowsze informacje z dziedziny bankowości. Omawianie transformacji, jakie to mają szansę wywrzeć wpływ pozytywnie pod domowe i firmowe fundusze. Dzięki portalu internetowym są charakterystyki pewnych popularnych wytworów pieniężnych, także przedkładanych za sprawą parabanki. Blog czyli 1 wraz z niewielu podjął się zarówno tematyki asekurowań. Wraz ze stroną nauczą się Państwo inwestować swej środki. Oraz gdy odrzucić mają Państwo środki, jest to ogromnie przychylne porady nauczą gospodarowania domowym budżetem. W ten sposób, że jest to możliwe nie powinno się się nadmiernie czasochłonnie dowodzić. Należy zajrzeć na, ażeby użytkować po bardzo działalności spośród niezmiernie pomocnych rad. Jest to dokument na tek krok, hdy robić oszczędności jest możliwość dodatkowo tuż przy powszednich transakcjach, jak i również przy większych projektach https//pozyczkaland.pl/ pozyczki. https//pozyczkaland.pl/

Yorum yapın

Tahlilsonucu.com tarafından yapılan tahlil yorumları, sorulara verilen cevaplar ve sitemizde yayınlanan yazılar bilgilendirme amaçlı olup, asla doktor muayenesi ve doktor konsültasyonunun yerini tutmamaktadır.Hastalıkların tanı ve tedavisi, ancak doktor muayenesi ile mümkündür.

Sitemiz geliştirme aşamasındadır. Eklenen her bilginin güncelliği garanti edilmez. Eksik kısımlar için [email protected] adresine bilgi verebilirsiniz. Katkılarınız için teşekkür ederiz.