Abdominoplasti

Abdominoplasti

Abdominoplasti yada daha açık bir anlatımla; karın germe ameliyatıdır. Karın ve karın bölgesi civarında bulunan haddinden fazla yağların ve derinin çıkartılması ve bununla beraber karın duvarında yer alan gevşemiş kasların sıkılaştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesidir. Abdominoplasti yani karın germe ameliyatı ile beraber karın bölgesinde bulunan sarkık, yağ dokusu artmış ve kilolu,  görünümü giderilmekte, yeniden düz ve ince görünümünü kazanması sağlanmakta ve ayrıca bel inceltilmektedir. Benzer bir biçimde karın bölgesi duvarı kaslarının orta bölümde birbirinden ayrılmasıyla ortaya çıkan diyastaz adı verilen durum da bu ameliyatla tedavi edilebilmektedir.

Karın germe (Abdominoplasti) amaliyatında karın bölgesinde yer alan sarkmanın, yağlanmanın , ve cildin esnekliğinin durumuna bağlı olarak klasik abdominoplasti, miniabdominoplasti ve marriage abdominoplasti ameliyatları gibi başlıca 3 değişik değişik yöntem uygulanabilmektedir.

Abdominoplasti ile Liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Liposuction da tıpkı Abdominoplasti gibi karın duvarının tekrardan şekillendirilmesinde sık tercih edilen bir yöntemdir. Yağ emme ve ya tıp litratürümde ki adıyla Liposuction girişiminde karın duvarın da bulunan fazla yağ dokusu aspirasyon yöntemi ile emilip çıkarılmakta, bu durumda deri alınmamakta ve karın duvarı kasları sıkılaştırılmamaktadır. Bu sebepten dolayı liposuction girişimi, karın derisinin esnekliğini kaybedip sarkmadığı ve karın duvarında yer alan kasların gevşeyip karnın gergin görünümünü kaybetmediği insanlar da uygulanır. Abdominoplasti operasyonundaysa  karın derisinin esnekliğini kaybedip sarkma yaptığı ve aynı zamanda karın duvarı kaslarının gevşeyerek karın bölgesinde şiş bir  görüntü aldığı insanlarda yararlanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top