Akıllı Mercek Uygulamaları

Akıllı Mercek Uygulamaları

 

Ağrısız bir operasyondur. Hastanede yatma gerektirmemektedir ve göz uygulama sonrası kapatılır. Akıllı mercek uygulaması her göze farklı günlerde yapılır. Akıllı mercek uygulaması yapıldıktan sadece bir gün sonra sosyal yaşantımıza ve iş ve çeşitli aktivitelere dönebilirsiniz. Yoğun güç ve efor harcatan yorucu hareketlerin dışında tüm günlük işlerinizi son derece rahat yapabilirsiniz.Eskiden katarakt ameliyatından sonra göz içine yerleştirilen mercekler sadece uzak görüşü düzeltebiliyordu ve yakın için gözlük kullanılıyordu. Son dönemler de gelişen teknoloji ile beraber akıllı mercekler yani tıp dilinde ki ismiyle multifokal mercekler hayatımızda ki yerini aldı ve artık uzak ve yakın görüş için gözlük kullanmak gerekmemektedir. Akıllı yani Multifokal mercekler, göz de bulunan yüksek kırma kusurlarının giderilmesi hedeflenerek, gözde katarakt bulunmadan da 20 yaş sonrası uygulanabilmektedir.”

 

“UYGULAMA SONRASINDA GÖZ NUMARASI İLERLEMEZ”

 

Akıllı merceklerin 40 lı yaşlar dan daha büyük yakın, uzak ve ya her ikisinde görme kusuru olan kişilere, gözlüklerinden tamamen kurtulmak isteyen herkese doğal olarak uygulanabilir, “Uygulama sonrası göz numarası tekrar ilerlemez. Akıllı mercek uygulanan insanda katarakt oluşmaz. Ayrıca 40 yaş dan ziyade 20 yaş sonrası kırma kusurları excimerlaser ile de düzeltilemeyecek kadar büyük boyutlar da olan hastalar için de akıllı mercek uygulaması yapılır”

Yorum yapın

Tahlilsonucu.com tarafından yapılan tahlil yorumları, sorulara verilen cevaplar ve sitemizde yayınlanan yazılar bilgilendirme amaçlı olup, asla doktor muayenesi ve doktor konsültasyonunun yerini tutmamaktadır.Hastalıkların tanı ve tedavisi, ancak doktor muayenesi ile mümkündür.

Sitemiz geliştirme aşamasındadır. Eklenen her bilginin güncelliği garanti edilmez. Eksik kısımlar için [email protected] adresine bilgi verebilirsiniz. Katkılarınız için teşekkür ederiz.